Okładka - Innowacje i komunikowanie w samorządzie- trendy i perspektywy
  • Okładka - Innowacje i komunikowanie w samorządzie- trendy i perspektywy

Innowacje i komunikowanie w samorządzie- trendy i perspektywy

35,00 zł
Brutto

Książka "Innowacje i komunikowanie w samorządzie- trendy i perspektywy" powstała w związku z realizowanym w listopadzie 2011 r. w Rzeszowie Kongresem Marketingu i Innowacji w Samorządach. 

Ilość

Książka "Innowacje i komunikowanie w samorządzie- trendy i perspektywy" powstała w związku z realizowanym w listopadzie 2011 r. w Rzeszowie Kongresem Marketingu i Innowacji w Samorządach. 


Ze wstępu:

Dawno choć dla niektórych niepostrzeżenie, minęły czasy gdy wystarczyło budować chodnik czy remontować szkołę aby być uważanym za dobrego gospodarza gminy. W obecnych realiach nie wystarczy nawet autostrada, obwodnica czy baseny termalne jeśli samorząd nie potrafi o tym komunikować do szerokiego grona interesariuszy. Społeczności powstają juz nie tylko w bezpośrednim kontakcie, który dawniej jeśli był niemożliwy, to grupy przestawały istnieć. Wokół kwestii interesujących ludzi, w błyskawicznym tempie za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych powstają społeczności nie rzadko wielotysięczne, które dzięki współczesnej technice mogą wywierać wpływ w zasadzie globalny. Informacje obiegają w czasie rzeczywistym nie tylko kraje ale cały świat. Radykalnym zmianom uległa rola tradycyjnych mediów drukowanych, pojęcie dostępu do informacji rozumiane w sposób dotychczasowy zmieniło swoją istotę. Wobec tych i podobnych uwarunkowań zmieniają się zadania i sposób funkcjonowania samorządu, metody budowania relacji z interesariuszami, budowanie wizerunku i reputacji gminy, miasta czy regionu.

Warto zatem nie zamykać się wyłącznie w kręgach własnych ale sięgać po wiedzę i doświadczenia naukowców, teoretyków i praktyków komunikowania, specjalistów, znawców nowoczesnych narzędzi i metod wymiany informacji i tworzenia więzi opartych na zaufaniu, tak aby życie loalnych społeczności, współdziałanie z samorządem, rozwiązywanie trudności i konfliktów przebiegało tak pomyślnie jak to tylko możliwe i z korzyścią dla wszystkich mieszkańców. Niniejsze wydawnictwo oddajemy w Państwa ręce z nadzieją, że będzie przyczynkiem do wzrostu wiedzy i poszerzenia horyzontów w tym zakresie.

Z. Chmielewski, J. Reczek, D. Tworzydło

Arkusz danych

Wydawnictwo
Newsline
Autor
Z. Chmielewski, J. Reczek, D. Tworzydło
ISBN
978-83-927713-6-4
Liczba stron
206
Rok wydania
2012
Okładka
miękka